Göknur Bektaş, İYİ Parti’ye dönmüyor!

Eski MHP’li, Meral Akşener’in parti kurmasından sonra İyi Parti’ye geçen, 31 Mart yerel seçimlerde ise meclis üyesi aday adayı olmak için İyi Parti Darıca İlçe yönetimindeki görevinden istifa eden Göknur Bektaş’ın durumu belirsizliğini koruyor.

Göknur Bektaş, İYİ Parti’ye dönmüyor!

Bildiğiniz gibi İyi Parti Darıca’da başkan adayı çıkarmadı ve CHP adayı Yakup Törk’ü destekledi. İyi Partinin meclis üyeleri de CHP listesinden seçimlere girdi. Yerel seçimlerde meclis üyesi olmaya hak kazanan Bektaş, aynı zamanda Büyükşehir Meclis üyeliğine de seçildi.

ARAYA OTURDU

CHP kulislerinde, eski İyi Partili Göknur Bektaş’ın CHP’de kalacağı ve eski partisine dönmeyeceği birkaç gündür konuşuluyordu. Dünkü Büyükşehir Meclis toplantısına katılan Bektaş, İyi Parti ile CHP sıralarının arasına oturdu ve kafalardaki soru işaretlerini daha da artırdı.

CHP İLE AYNI KAREDE

Bektaş meclis toplantısı sonunda da CHP’lilerin yanından ayrılmadı. Dışarıda CHP’den İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, CHP’li meclis üyeleri Orhan Tanış ve Salih Işık’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

İYİ PARTİ 4’E DÜŞECEK

Göknur Bektaş şayet CHP’de kalırsa, CHP’nin Büyükşehir meclis üyesi sayısı 14’ten 15’e çıkacak, İyi Parti’nin meclis üyesi sayısı ise 5’ten 4’e inecek. Bakalım, Bektaş nasıl bir karar verecek? Daha doğrusu önümüzdeki günlerde CHP’den istifa edecek mi? Etmeyecek mi?

YANITSIZ BIRAKTI

Öte yandan Göknur Bektaş, dün Büyükşehir Meclis toplantısı sonrasında konuyla ilgili kendisine yönelttiğimiz soruları yanıtsız bıraktı. Ancak haberimizde de ifade ettiğimiz gibi daha çok CHP’li meclis üyeleriyle birlikte hareket etti.   Kaynak: En Kocaeli

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER