Soba'ya Hoşgeldin Golü

Cuma günü yapılan Gebze Belediye Meclis toplantısında, Ak Parti eski ilçe başkanı ve meclis üyesi Hasan Soba yapılan seçimler sonrası Meclis 1. Başkan Vekilliğine seçildi. Seçilmesine seçildi de ilk golü bu mecliste yedi.
Gündemin 7. maddesinde İstanbul Caddesi üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunun sahibi Cem Ateş'in imar tadilatı ile ilgili dosya da bulunan benzinliğin önündeki otobüs durağı benzinliğe bırakılırken, benzinliğin olan çamlık belediyeye terk edilecek.
Bu düzenlemeye karşı çıkan CHP'li meclis üyeleri Erhan Bölük, Saide Aslan, Halil İbrahim Başçiftçi ve Gökhan Yaman ile Başkan Zinnur Büyükgöz arasında karşılıklı uzun süren bir  görüş ve bilgilendirme tartışması yaşandı. İyi Parti Meclis Üyesi Kayhan Özler'de "Burayı Ak Parti 2 dönemdir SKM olarak kullanıyor bu bir diyet ödemesidir" diyerek düzenlemeye karşı çıktı. 
Belediye başkanı seçildiğinden beri tüm kararları oy birliği ile geçirmek için çaba sarfettiği bilinen Zinnur Büyükgöz'ün bu tutumuna fazla dayanamayan Hasan Soba "hemen oylamaya geçelim" diye laf atınca ortalık gerildi. Saide Aslan ile karşılıklı yüksek ses tonunda tartıştılar.
Ortamın gerilmesinden ve diyet lafından rahatsız olan başkan Büyükgöz, Büyükşehir Belediyesinin dosya hakkında vereceği ikinci karar neticeleninceye kadar dosyayı geri çekti.
Bazı meclis üyelerinin katılmadığı bazılarının komisyonları beğenmediği ve sinirlerin gergin olduğu toplantıda 1. başkan vekili seçilen Soba'da ilk gölü yemiş oldu.
CHP'li bir meclis üyesi "bu dosyanın arkasında Hasan Soba ve Mehmet Başaran var biz bunun bilincindeyiz" açıklamasında bulundu.
1950'li yıllarda E5 üzerine ilk kurulmuş bezinlik olan Ateş Akaryakıt, Kurucusu Cezmi Ateş'in trafik kazasında vefatının ardından eşi Mualla Ateş tarafından işletilmiştir. Gebzenin ilk kadın İş insanı olan Mualla hanım Bosfor turizm gibi bir dev yaratmıştır.
İstasyon Cem Ateş tarafından kiraya verilmediği gibi işletilmeyerek yıllardır atıl vaziyette bekletilmektedir. Bezin istasyonundaki tadilat projelerinin gerçekleşmesinden sonra  10 milyon dolar bedelle satışa çıkacağı söylentileri vardır.
Eeeee 10 milyon dolar yani 85 milyon lira ...................................????????

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.