Köstebekler İş Başında

Ak Parti ve Gebze Belediyesi cevresinde inceden inceye dedi kodu üretim merkezleri çalışıyor.
"Köşker döneminde daha çok çalışılmış"
"Köşker dönemi personel daha istekliymiş"
"Köşker daha çok halkın içindeymiş" 
Falanda filan.
Bu dedikoduları ortaya atanlar Köşker yalakası ve menfaatcileri.
Ben bazı gazeteciler gibi 20 yıllık iktidar sahibi Ak Partiye akıl verecek, Zinnur Başkanı savunacak değilim. Zaten Zinnur Başkanıda anlayamazsın aynı Kemal Kılıçdaroğlu gibi hep dinler. Ama yinede bazı şeyleri gündemde tutmak unutturmamak lazım.
Şimdi Belediye Başkanlığı döneminde 15 kişilik atölyesini 500 milyon lira değerinde Fabrika haline getirecek kadar başarılı hesap bilir Köşker'in dönemine ufacık bir bakış yapalım.
1- 3 Sabit pazar yeri yapımı.
Sözde kapalı pazar yeri. Pazarcılar yazın güneşten, kışın yağmurdan korunmak için branda geriyorlar. Yağmurlu havalarda halk su içinde gezemiyor. Direkleri o kadar kalın ve yüksek yapmanın tek amacı fatura şişirmekten başka bir şey olmadığını cümle alem biliyor. Belediyeye kazığı en az 20 milyon.
2- Macera Parkı
Yapımına büyük paralar harcandı. Belediyeye maliyeti 30 Milyon. Birileri çok büyük paralar kazanırken, birilerinede çok cüzi miktarlar ile kiraya verildi. Şu an dökülüyor kira tadilatları karşılamaz.
3- Kent Meydanı dükkanları
Ruhsatlandırılamadı ve yıllardır boş duruyor. Bir kısmına büyükşehir kütüphane yaptıda kurtardı diğer taraflar bomboş. Şimdi pandemi sonrası Zinnur Başkan cafeleri açacakmış.
4- Belediye İmar Servisi
Millet aylarca yıllarca ruhsat bekliyordu. FETÖ'cülere teslim edilmişti, yurt dışı kaçkını Milleti inim inim inletiyor idi. Tapu sorunlarını çözemedi çözmek istemedi. Bakın şimdi köylerde ve dağ mahallelerinde tapular dağıtılıyor.
5- Kamyon Garajı
Köşkerin 10 yıllık döneminde belediyeye 25 kuruş getirisi olmadı. Birilerine getirisi oldu tabiki. Şimdi belediyenin en büyük gelir kapısı. Ben iddia ediyorum Eskihisar Feribot iskelesi ve Garajın Köşker dönemindeki kaybı 20 Milyon liranın altında değildir.
Köşker döneminde belediye tam anlamı ile batmışdı. 60 Milyon lira borç bırakıp gitti.
Düşünsenize kendi atölyesini 100 kat büyütüp devletten 100 Milyon TL teşvik alabileçek duruma getiren birisi Belediyeyi yönetemeyip borç batağına saplıyor. İNCELENMELİ
Bu dedikoduların temel destekçileri Köşker dönemi menfaatcıları şu an Köstebek gibi alttan alttan çalışıyorlar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.