İşte CHP'nin yüzü

Tugay Adak aktif CHP'li bir genç.
Tahsin Tarhan'ın CHP Kocaeli Büyükşehir Başkan adaylığı afişlerini asarken direkten düşüp bir gözünü kaybetmişti. 20 yaşıda bir gözünü kaybeti bir gözünde görme kaybı oluştu.
Gazetecilik gereği kaza sonrası tanıdım. CHP Gebze ilçe başkanı Gökhan Orhan o zaman İl gençlik kolları başkanı idi, Tugay'da onun ekibinde idi.
Kocaeli'ne gelen CHP Genel Başkanı Tugay'ı ziyaret etmiş ve hasta annesi ve kardeşi ile yaşayan Tugay'ın ihtiyaclarının (ev eşyası, erzak,) karşılanması konusunda ve iş bulunması ile ilgili Haydar Akar ve Hurşit Güneş'e bizzat talimatlar vermişti.
Verilen sözlerin hiç biri yerine getirilmedi ama Tugay yine partisi için çalışmaya devam etti. Seçimlerde hep koşturdu Kartepe Belediye Meclis Üyesi seçildi.
Turgay en son bir büfede yardımcı eleman olarak çalışıyordu. Kazancı yetersiz ve geçim zorluğu çekiyordu. Annesinin ve kardeşinin yükünü daha fazlam çekemedi ve sonunda 28 yaşıda canına kıydı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun haberi olurmu, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Fatma Hürriyet Kaplan ve Hurşit Güneş'e bu çoçuk için verdiğimiz sözleri yerine getirdil mi diye sorar mı?
Bilemem, bildiğim tek şey var işte CHP bu.
Bunun için CHP %31 diyemiyor.
Millet "Bunların kendine faydası yok, bize nasıl olsun" derken boşuna konuşmuyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.