İl Başkanlığı / Mehmet Ali Okur

AK Parti Kocaeli il Başkanlığı için yeni oluşturulan 5 adaylı liste Ankara’ya gönderilmiş.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin kaybedilmesi, İstanbul seçimlerinin tekrarı ve ilimiz de son seçimde merkez ilçe İzmit’in CHP ye kaptırılmasından sonra Kocaeli teşkilatlarının önemi daha da artmış durumda. Hal böyleyken İl Başkanlığı için de büyük bir arayış yapılmakta.

İlk olarak Ankara’ya çağrılan 4 isim için de Genel Merkezden Veto gelince ikinci bir 5 kişilik liste oluşturuldu ve Ankara’ya gönderildi. Bu 5 kişilik listede Mehmet Ali Okur’da var.

İl Başkanlığının en büyük adaylarından olan OKUR için böyle zamanlarda kafa bulandırmak için birçok şey söylenecektir. Ben sizlerin kafasını bulandırmak yerine kafanızda soru işaretleri varsa ortadan kaldırmak için yazacağım.

Kocaeli’nin en çok seçmenine sahip ilçesi Gebze’de 2 Dönem AK Parti kurucu İlçe Başkanlığı yapmış, akabinde 2011 Yılında AK Parti Kocaeli Milletvekili seçilerek bölgemiz de 1 dönem Milletvekilliği yapmış, aktif siyasetten uzak kaldığını düşündüğümüz dönemlerde bile AK Parti Genel Merkezi tarafından bölge illerimiz başta olmak üzere  birçok ilimiz de Koordinatörlük görevi üstlenmiş ve bu görevleri de layıkı ile yerine getirmiştir. İlçe Başkanlığını ile başlayan siyasi hayatından bu zamana kadar ismini yıpratmamaya özen gösteren OKUR siyasi kariyerinin dışında halen TÜBİTAK / MARTEK Yönetim kurulu başkanlığını sürdürmekte.

Kocaeli Kulislerinde İl Başkanlığını Gebze’den bir kişiye bırakmak istemeyen bir grubun varlığı konuşulmaktadır. Ben o gruba buradan yukarıda yazdıklarımla seslenmek istiyorum. Kocaeli’nin en çok seçmenine sahip ilçesi Gebze’nin yetiştirmiş olduğu bir siyasetçi olabilir Mehmet Ali Okur fakat gerek Milletvekilliği yaptığı dönemde, gerekse Koordinatörlük yaptığı dönemlere bakarsanız olayı sadece Gebze diye sınırlandıramayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Mehmet Ali Okur Milli gençlik ruhu ile yetişmiş, bölgesine ve ülkesine hizmet noktasında görevden hiç kaçmamış, aldığı bütün görevleri de layıkı ile yerine getirmiş bir siyasetçidir. Ayrıca teşkilatçılık noktasında da hem kan kaybına sebep olan İzmit İlçemiz başta olmak üzere Kocaeli’de küskünler dâhil bütün AK Parti Mensubu insanları bir araya getirecek iyi bir teşkilatçıdır.

Genel Merkezimizin ve karar organlarının Kocaeli AK Parti İl Başkanlığı için değerlendirmelerini yaparken Teşkilat yapısına ve Teşkilatçılığa çok önem veren, Genel Merkez nezdinde de birçok teşkilat eğitimi alan OKUR’u bir adım önde tutmaları gerektiğini düşünüyorum.

YORUM EKLE