Tarihi Hünkar Çayırı Güreşlerine Davet 

Tarihi Hünkar Çayırı Güreşlerine Davet 

Gebze Belediyesi Geleneksel Yağlı Güreşleri’nin 27.’si, 19 Haziran Pazar Günü Tarihi Hünkar Çayırı’nda gerçekleştirilecek. Başkan Büyükgöz Gebzelileri, başpehlivanlar geçidine sahne olacak Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşlerine davet etti. 

Gebze Belediyesi’nin geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri bu sene 27. kez 19 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. Fatih Sultan Mehmet Han’ın da vefat ettiği yer olan Tarihi Hünkar Çayırı’nda gerçekleştirilecek Gebze Belediyesi yağlı güreşleri başpehlivanlar geçidine sahne olacak. 44’ü baş pehlivan olmak üzere çeşitli boylarda 850 güreşçinin dereceye girebilmek için kıran kırana mücadele edeceği Gebze Belediyesi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşlerine Gebzeli güreş severleri davet eden Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz,  “Gebze’de yağlı güreş bir kimlik haline geldi ve bu etkinlik Gebze’ye de bir kimlik de kazandırdı. Ata sporu olarak okçululuğu da yaygınlaştıracak bir hazırlık yapmaya çalışıyoruz. Bugün 50 bin gencin spor yapabileceği bir altyapımız var. Kıymetli Gebzeli hemşerilerimizi, Geleneksel Yağlı Güreşlerimizi izlemek ve heyecanı birlikte paylaşmak üzere Hünkar Çayırına davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 

BAŞPEHLİVANLAR GEÇİDİ 

Gebze Belediyesi Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste orta, deste küçük, teşvik 1 boy, teşvik 2 boy, ayak boyu, minik 2 ve minik 1 kategorilerinde 850 sporcu mücadele edecek. Yağlı güreşlerde mücadele edecek başpehlivan ise şöyle; “Ali Gürbüz, İsmail Koç, Faruk Akkoyun, Recep Kara, Şaban Yılmaz, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Hüseyin Gümüşalan, Abdullah Güngör, Salih Erinç, Tanju Gemici, Nedim Gürel, Yıldıray Akın, Rıza Yıldırım, Süleyman Aykırı, Kaan Kaya, Feyzullah Aktürk, Mecit Yıldırım, Fatih Koyuncu, Onur Balcı, Ahmet Serbest, Faik Sezgin, Ertuğrul Dağdeviren, Gökhan Arıcı, Ahmet Kavakçı, Erkan Ertan, Arif Akın, Semih Turgut, Fatih Bakır, Fatih Özgün, Sermet Bulut, İsmail Erkal, Özkan Yılmaz, Nadir Takı, Ali Gökçen, Okan Acar, Furkan Durmuş Altun, Kürşat Korkmaz, Recep Taslak.” 

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10