“Sokak hayvanları bize emanet!”

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, son günlerde sokak hayvanları ile ilgili bir belediyede yaşanan olayları perdelemek için Gebze Belediyesi adına sosyal medyada bir girişim başlatıldığını söyledi.

“Sokak hayvanları bize emanet!”

Başkan Büyükgöz yaptığı basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi, “Daha önce çekilmiş fotoğraf ve videoları çarpıtarak ve yanlış zeminde ifadeler kullanarak, Gebze Belediyesi töhmet altında bırakmak için bir çalışma yapılıyor. Biz bunu kabullenmiyoruz. Biz bu yıl içerisinde sadece başıboş 2.837 hayvan topladık, 1492 hayvan kısırlaştırıldı, aşısı yapılan hayvan sayısı ise 2884, tedavi ettiğimiz hayvan sayısı 4110, sahiplendirdiğimiz hayvan sayısı ise 185 adettir. Dolayısıyla bu kadar yoğun bir şekilde bu canlana yönelik çalışmalarımızı yapıyoruz.

TUTANAKLA TESLİM ALINDI

Şimdi iddia edilerek valiliği gönderilen bir şikayet var. 4 yavrusu olan bir hayvanın alınıp imha edildiği söyleniyor. Fakat maalesef bunu yapan kişiler, bizlere daha önce teşekkür eden insanlar. Şuanda siyasi bir hareketle davranıyorlar. Bu hiç hoş bir girişim değil. Kendilerini biz sürekli yem tedariki yapıyoruz. Bizim yaptığımız yardımlarla bu hayvanları besliyorlar. Sonra arkamızdan hayvanlara sahip çıkmıyorsunuz diye ithamda bulunuyorlar. Kaldı ki, biz yine iddia ettikleri o hayvanlar tutanakla barınağa teslim edilmiş. Çünkü o hayvanlar yeni doğmuş ve çok tehlikeli bir yerde bulunuyorlar. Tehlikeli yerde bulundukları içinde bizim arkadaşlarımız onları almış ve barınağa teslim etmiş, Şuanda da bakımları devam ediyor.

PERDELEMEK İÇİN YAPILIYOR

Bugünü kurtarmak ve başka bir yerde yaşanan olayı perdelemek ve manübile etmek için başka bir çıkış arıyorlar. Biz, Gebze Belediyesi olarak bu kadar hayvanı besleyen ve bizzat 12 ay onlarda ilgilenen bir belediyenin böyle bir durum yapması söz konusu değildir.

PELİTLİ’YE YENİ BARINAK YAPIYORUZ

Buradan bir müjde daha vermek istiyorum. Geçen hafta yeni bir barınak ve rehabilitasyon merkezi yapmak için protokol imzaladık. Pelitli köyünde yapacağımız bu yer ile ilgili olarak da teşviklerimizi aldık. Buradan sormak istiyorum. Bu kadar duyarsız bu kadar hassasiyeti olmayan bir belediye yönetici niye barınak yapıyor, niye tonlarca yemi alarak onlara sunuyor?

Bizim burada temel inancımız İnsanı yaşat ki devlet ki devlet yaşasın, yaratılanı severiz yaratandan ötürü. Biz o canlıları Allah’ın bir emaneti olarak kabul ediyoruz ve bu felsefe ile bu kabullenip hadiseye yaklaşıyoruz. Onlar bize birer dilsiz emanettir. Kendine ifade edemeyen canlılardır. Biz bu emanetlere sahip çıkmak içinde inancımızın ve medeniyetimizin bize yüklediği bütün ahlaki değerlerimiz doğrultusunda onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz.” Dedi.

İSTANBUL’DAN HAYVAN BIRAKIYORLAR

Öte yandan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sürekli olarak Gebze sınırları içerisine sokak hayvanları bırakıp gittikleri söyledi. Başkan Büyükgöz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerine Gebze’ye sokak hayvanlarını bırakıp giderken görüntüleri çektiklerini de belirterek, videoyu ekrana yansıtarak basın mensuplarına gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 22:18

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10