Saadet Partisi Gebze Mahalli İdareler Birim başkanı başıboş dolaşan köpeklerle ilgili yaptığı açıklamada bulundu

Saadet Partisi Gebze Mahalli İdareler Birim başkanı başıboş dolaşan köpeklerle ilgili yaptığı açıklamada bulundu

Saadet Partisi Gebze Mahalli İdareler Birim Başkanı Ramazan Güngör, sokak hayvanları konusunda bazı önlemlerin alınması gerektiğini belirterek, "Hayvanlarla bu dünyayı paylaşıyoruz, fakat onların sağlığı ve bizlerin güvenliği için artık daha ciddi önlemleri hayata geçirmek durumundayız." ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Gebze Mahalli İdareler Birim Başkanı Ramazan Güngör, dün Kirazpınar’da oturduğu sitenin bahçesinde oyun oynarken sokakta bulunan köpeğin saldırısına uğrayarak yaralanan çocuğun ardından yerel yönetimlere tepki gösterip çağrıda bulundu. Güngör, köpek saldırılarıyla ilgili "Hayvanlarla bu dünyayı paylaşıyoruz, fakat onların sağlığı ve bizlerin güvenliği için artık daha ciddi önlemleri hayata geçirmek durumundayız." dedi.

Saadet Partisi Gebze Mahalli İdareler Birim başkanı başıboş dolaşan köpeklerle ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Sokakta başıboş dolaşan köpeklerin yol açtığı dehşet haberlerine gün geçtikçe daha fazla tanık oluyoruz.
Ne yazık ki bu konuda yerel yönetimler gerekli tedbirleri almadığı gibi kanunlar da bu tehlikelere karşı yetersiz kalıyor. Hayvanlarla bu dünyayı paylaşıyoruz, fakat onların sağlığı ve bizlerin güvenliği için artık daha ciddi önlemleri hayata geçirmek durumundayız. Sokaklar, her şeyden önce insanlar için, çocuklarımız için güvenli olmak zorunda" dedi. Sokakta başıboş dolaşan köpeklerin yol açtığı dehşet haberlerine gün geçtikçe daha fazla tanık olduklarını belirterek, Gebze’de sokaklar artık güvenli değil vatandaşlardan bize ulaşan bilgilere doğrultusunda görüyoruz ki toplan köpeklerin özellikle kirazpınar mahallesinin boş arazilerine bırakılmakta ve yakındaki sitelerde büyük güvenlik sorununa yol açmaktadır. Daha yeni toki konutlarında bir yavrumuz köpek saldırısı sonucu ciddi bir şekilde yaralanmış bulunmaktadır. Gebze Belediyesi hem hayvanların güvenliği ve hem de vatandaşlarımızın güvenliği için artık daha kapsamlı ve büyük barınaklar yapmak zorundadır.

Gelecek 10 yılda sokak köpeklerinin sayısının 60 milyonu geçeceği belirtiliyor. Bu rakam ciddi bir güvenlik ve sağlık sorununu beraberinde getirecektir. Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın sokaklarda huzurla yürüyebilmesi, parklarda güvenle oturabilmesi için gerekli tedbirlerin ve uygulamaların hayata geçirilmesini bekliyoruz.”

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10