Kocaeli'de iki gün sular kesilecek

T.C Devlet Demiryolları'nın Hereke'de yürüttüğü 3'üncü tren hattı inşaat çalışmaları kapsamında tüm ilimizi etkileyecek düzeyde 2 gün su kesintisi yapılacak

Kocaeli'de iki gün sular kesilecek

T.C Devlet Demiryolları'nın hat çalışmaları kapsamında yapılan toplantıda İSU Genel Müdürü Ali Sağlık hat çalışmaları nedeniyle Yuvacık Barajından su alan yerlerde 48 saat su kesintsi yaşanacağını belirterek,"Ana çalışma kaynağı bizim olmamasına rağmen tüm Kocaelini bilgilendirme yapmak istedik. Türkiye'de ulaşım konusu Ulaşım Bakanlığına ait. Demir yolunu da yine Demir yolları yönetmektedir. Yüksek hızlı trenin daha aktif hale getirilebilmesi için neler yapılacağı konusunda bir çalışma gerçekleştiriliyor. Köseköy ve Gebze arası 3. ve 4. hat yapım çalışması gereği duyuldu. İSU’yla bu durumun ne bağlantısı var derseniz,"maalesef bizim Yuvacık’tan Gebze’ye giden hat ile iki noktada çakışıyor" dedi.

"YENİ HATTIN YAPILMASI GEREKİYOR"

Sağlık açıklamalarının devamında ise,"Demir yolları bize bir yazı yazdı kısaca şunu söylüyor, 'yeni hattın yapılması gerekiyor ve yeni hat yapılacak.' Bu sebeple bizim çalışmaların devam etmesi gerekli. Biz 2018 yılında bu çalışmaları takip etmeye başlandık ve 2 buçuk yıldır takip etmeye devam ediyoruz. Normal de su kesintilerini haftasonu gerçekleştiriyorduk fakat Pandemiden dolayı gelen sınırlamalarla vatandaş haftasonu evinde diyerek, hafta içi gerçekleştirmeye karar verdik.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 10:01

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10