"Kiralarda düzenlemelere gidiyoruz"

"Kiralarda düzenlemelere gidiyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Salgının  dünya ile birlikte ülkemizi de etkilediği bir dönemde ne sağlık hizmetlerimizden  ne de yatırımlarımızdan taviz veriyoruz. İnşallah vaka ve ağır hasta sayılarının  hedeflediğimiz seviyelerin altına düşmesiyle sınırlamaları peyderpey kaldırmaya  başlayacağız." dedi. 

"Kiralarda düzenlemelere gidiyoruz"

Çiftçiye ve esnafı asla unutmadıklarını belirten Erdoğan, "Kiralarda  vesaire düzenlemelere gidiyoruz. Onları da kısa zamanda büyük ihtimalle kabine  toplantımızın ardından açıklayacağız." dedi.

Sanayicinin küçük ve orta ölçekli işletmelerin, esnafın finansman  ihtiyacını karşılamaya yönelik pek çok destek programını hayata geçirdiklerini  anlatan Erdoğan, şunları ifade etti:

"Gelişmiş ülkelerin dahi başa çıkmakta zorlandığı böylesine kapsamlı  bir sağlık ve ekonomi krizini hamdolsun herhangi bir yıkıma veya kitlesel  sefalete meydan vermeden bugüne kadar getirdik. Aşı çalışmalarında gelinen seviye  itibarıyla inşallah önümüzdeki döneme çok daha umutla bakıyoruz. Yerli aşımızın  devreye gireceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını büyük  ölçüde tamamladık. Önümüzdeki bahar aylarından itibaren her şeyi salgın gerçeği  çerçevesinde olabilecek en iyi seviyeye getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz."

Erdoğan, çıkış yolunun yatırım, üretim ve istihdam olduğu inancıyla  ülkeyi yeniden cazibe merkezi yapacak reformların hazırlıkları içinde olduklarını  dile getirerek, "Hukuki ve idari reformlarla ülkemizi yeniden yapılanan küresel,  siyasi ve ekonomik düzende ilk 10'a sokmayı hedefliyoruz. Birliğimize,  beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkarak ülkemize yönelik tüm iç  ve dış tehditleri boşa çıkartarak, demokrasimizi ve ekonomimizi güçlendirerek  inşallah hep birlikte hedeflerimize ulaşacağız." dedi.

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10