Gebze’de Şubat Meclisi Tamamlandı 

Gebze’de Şubat Meclisi Tamamlandı 

Gebze Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, meclis salonunda yapıldı. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün başkanlığında gerçekleşen toplantıda 32 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.

Gebze Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yönetiminde yapıldı. Kent meydanındaki meclis toplantı salonunda yapılan şubat ayı olağan meclis oturumunda  32 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Mecliste ilk 5 sırasında yer alan gündem maddeleri oybirliği ile kabul edilirken, Gebze’deki parklara verilecek isimler oyçokluğu ile meclisten geçti. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün Bulgaristan’ın Stambolovo şehriyle alakalı yapılacak kardeş şehir protokolü hakkında meclisi bilgilendirdiği şubat meclisinde gündemin 24. Maddesinde yer alan 7/24 kreş hizmeti hakkında da Başkan Büyükgöz, “Gebze’de bir ilki başarmak için hazırlıklarımızı tamamladık. 

GEBZE’YE 7/24 KREŞ GELİYOR

O da 7/24 kreş hizmeti. Yola çıkarken mevzuat buna uygun değildi ve mevzuat değişikliği yapıldı. Eski kent konseyi olarak bilinen, Fatih Devlet Hastanesi yanındaki mekanı 7/24 Kreş hizmeti verecek hale getirdik. Bunun da kendi şirketimiz üzerinden yürütülmesi konusunda bir teklif gelmiş durumda . Yürütmeye esas denetimi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait. Yürütmeye ait herhangi bir denetimde yokuz. Biz sadece işletme konusunu şirkete devrediyoruz. Valilik ve bakanlık kontrolünde bir alan olacak ama içiniz rahat etsin diyorsanız, 24’üncü gündem maddesi dahil olmak üzere 32’inci gündem maddesini de komisyona havale edilmesini oylarınıza sunuyorum” dedi. Gündemin teklifler bölümünde yer alan maddeler de görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 14:42

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10

banner12