Gebze’de parklar çiçek açtı 

Gebze’de parklar çiçek açtı 

Gebze’de parklar çiçek açtı 

Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçenin dört bir yanında yeşil alan ve parklarda dekoratif peyzaj uygulaması ve çiçeklendirme çalışması gerçekleştiriyor 

Gebze’de parklar çiçek açtı! Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bahar aylarında hız verdi. İlçe genelindeki parklara yenilerini ekleyen Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mevcut parklarda da mevsimlik çiçek ekimi çalışmalarını da sürdürüyor. Öncelikle kentin girişlerinde ve ana arterlerindeki yeşil anlarda dekoratif peyzaj düzenlemeleri yapan ekipler, çiçek dikimi de yapıyor. 

ÇINAR AĞACI BAKIMA ALINDI 

Parkları rengarenk çiçeklerle donatan Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ayrıca Yunus Emre Parkı’nda bulunan asırlık çınarı da restore etti. Çınar ağacının kurumuş dallarını temizleyen ekipler, kovuk ve yara ağızlarında bulunan böcek yenikli ve mantar tahribatına maruz kalmış dokuların temizliği de gerçekleştirdi. Zararlılara karşı ilaçlama yapılan çınar ağacının derin kovukları temizlendikten sonra steril bez ile sarılarak ömrü bir kat daha uzatılmış oldu.

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER