Gebze’de ‘Mahallemde Sinema Var’ Etkinlikleri Başlıyor 

Gebze’de ‘Mahallemde Sinema Var’ Etkinlikleri Başlıyor 

Başkan Büyükgöz’den Gebzeli miniklere, ‘mahallemde sinema var’ daveti. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün talimatları doğrultusunda  mahallelerde çocuklar için 22-29 Ağustos tarihleri arasında ‘Mahallemde Sinema Var etkinlikleri düzenlenecek.

Başkan Büyükgöz’den Gebzeli miniklere, ‘mahallemde sinema var’ daveti. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün talimatları doğrultusunda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından mahallelerde çocuklar için sinema akşamları düzenlenecek. 22-29 Ağustos tarihleri arasında belirlenen mahallelerde düzenlenecek Mahallemde Sinema Var Akşamları kapsamında en iyi ve komik animasyon filmleri Gebzeli çocuklarla buluşacak. 22 Ağustos Pazartesi günü Kirazpınar Mahallesi Alpaslan İlkokulu Bahçesinde ‘Aslan Hürkuş Kayıp Elmas’ isimli animasyon çocuk filmi ile start alacak ‘mahallemde sinema var’ etkinlikleri 29 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. Tamamı ücretsiz olacak ‘mahallemde sinema var’ etkinlikleri her gün saat 20:00’de başlayacak. Film gösterimi öncesinde Karagöz ve Hacivat gösterisiyle başlayacak etkinlikler türlü müzikal gösteriler sürpriz eğlencelerin ardından sinema filmi gösterimiyle sürecek. 

GÖSTERİM YERLERİ VE PROGRAMI 

Gebze Belediyesi Mahallemde Sinema Var etkinlikleri programı ise şöyle: “22 Ağustos Pazartesi Kirazpınar Alpaslan İlkokulu Bahçesi Aslan Hürkuş Kayıp Elmas, 23 Ağustos Salı Mutlukent Mustafa Üstündağ Ortaokulu Bahçesi Bir Türk Masalı Öksüz Kız, 24 Ağustos  Çarşamba Beylikbağı İl Genel Meclisi Ortaokulu Bahçesi Doru Filmi, 25 Ağustos Perşembe İnönü Fevzi Çakmak İlkokulu Bahçesi Luca Filmi, 26 Ağustos Cuma İstasyon Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu Ortaokulu Bahçesi Aslan Hürkuş Kayıp Elmas, 27 Ağustos cumartesi Tatlıkuyu Mollafenari Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesi Öksüz Kız Filmi, 28 Ağustos Pazar Arapçeşme Bilim Sanat Merkezi Bahçesi Doru Filmi, 29 Ağustos Pazartesi Mimar Sinan Mimar Sinan Ortaokulu Bahçesi Luca Filmi.” Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Gebzeli çocukları ve ailelerini, ücretsiz ‘Mahallemde Sinema Var’ Sinema akşamlarına katılmaya davet etti. 

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10

banner12