GEBZE TRAFİĞİNE DÜZENLEME

UKOME’den yeni düzenleme. Gebze yol güzergahları yenileniyor.

GEBZE TRAFİĞİNE DÜZENLEME

Bugün UKOME tarafından yapılan bilgilendirme toplantısında Daire Başkanı Ahmet Çelebi Gebze’de bazı güzergahların tek yöne çevrilmesi ile ilgili esnaf ve odalar temsilcileri ile bir araya geldi.

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde ki toplantıya Büyükşehir Belediye Koordinatörü İbrahim Pehlivan, Ulaşım Daire Başkanı Ahmet Çelebi, Gebze Belediye Başkan Yardımcıları ve UKOME yetkilileri katıldı.

Daire Başkanı Ahmet Çelebi “Bir saatte 6.450 aracın kullandığı Anibal Kavşağı’nda ki iki trafik lambasını iptal edip, Gebze Center önünden Anibal Köprüsü üzeri, İlyasbey Caddesi’ni Güney-Kuzey olarak tekyöne cevireceğiz. Hal yolu devamında TÜBİTAK dönüşü tekyön olarak devam edip Gebze Ticaret Odası önün, Belediye önüne ve Medical Park Hastanesi arkasına doğru tekyön yapılacak. Gebze Mustafa Paşa Camii’den Tarafo meydanına doğru Doğu-Batı yönünde tekyön şeklinde kullanılacak. Bağdat Caddesi’ne alternatif olarak Şehit Numan Dede Caddesi Batı-Doğu yönüne tek yön olarak düzenlenecek. Bu yaptığımız düzenlemeler ile kavşaklarda 60 ile 70 saniye arasında olan bekleme sürelerini 20 saniyeye indirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Toplantıda söz alan bazı esnaflar ile oda temsilcileri, konu ile ilgi görüşlerini bildirip karşılıklı fikir alışverşinde bulundular.

Toplantı sonunda söz alan Büüykşehir Belediye Koordinatörü İbrahim Pehlivan “Kızılay Caddesi’nin sorunları için Kızılay Caddesi’nde ki esnaflarla ayrı bir toplantı yapacağını belirtip, toplantıya katılan UKOME yetkililerine ve katılan davetlilere teşekkür etti.

Ali İhsan ÜNER

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10