Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail ÇİLER’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail ÇİLER’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

1922 yılında Birleşmiş Milletler öncülüğünde tüm dünyada Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi; engellilerimize yönelik toplumsal farkındalığımızın artması, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak adımların atılması ve onlarla birlikte yaşamın güzelliğini fark ettiren bir gündür.

Dünya üzerinde bir milyardan fazla engellinin aktif hayata katılmalarını, üreten bireyler olmalarını, yaşam sevincini kaybetmeden toplumsal hayata katılmaları önündeki engellerin kaldırılmasını hep birlikte başarabiliriz. Eğitim, edebiyat, sanat, spor, sağlık, çalışma hayatı ve her alanda başarılar gösteren, teknoloji ve bilgiye erişim konularında fırsat eşitliğinin sağlandığında engeller ortadan kalkmaktadır. Bölgemizde yaklaşık 63 bin engelli kardeşimiz bulunmakta, 4 ilçemizde 6 Özel eğitim okulu ve 12 kademe, 16 alt sınıf ve 10 rehabilitasyon merkezimiz ve buralarda yaklaşık 2.500 öğrencimiz eğitim almaktadır. 

Gebze Ticaret Odası olarak bizler de verdikleri tüm mücadelelerde, gerek Odamız bünyesinde geliştirdiğimiz projeler, gerekse onların yürütmüş olduğu projelere destek vererek yanlarında olmaya daima hazırız. Tüm zorluklara rağmen yetenekleri ve üretkenlikleriyle eğitimden çalışma hayatına, spordan sanata, edebiyattan siyasete her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele, hepimizi gururlandırmaktadır. 

Hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmadan, bütün engelleri aşma azmine ve kararlılığına sahip özel insanlarımızın tüm fırsatlardan eşit bir şekilde faydalanması adına gerçekleştirilen çalışmaların daha da arttırılması temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, engellilerimize hep birlikte sağlık ve mutluluk dolu uzun ömür dilerim.

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10