GEBZE KADİR GECESİ’NDE GÖNÜLLERDE BULUŞUYOR

GEBZE KADİR GECESİ’NDE  GÖNÜLLERDE BULUŞUYOR

GEBZE KADİR GECESİ’NDE

GÖNÜLLERDE BULUŞUYOR

 

Gebze Belediyesi, pandemi süreciyle mücadele döneminde evlerinde kalan vatandaşları Kadir Gecesi’nde ziyaret ederek kandil simidi ikram etti.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur BÜYÜKGÖZ: “Bu sene Ramazan’ımızı maalesef kalabalık sofralarda, camilerimizde, meydanlarımızda bir araya gelmeden geçirmek zorunda kaldık. Ancak aynı dualarda gönüllerimizin buluşması tesellimizdir.”

22 BİN RAMAZAN KOLİSİ

Ramazan’ın birlikte oruç tuttuğumuz, iftar ettiğimiz, camilerimizde toplanıp cemaatle namaz kıldığımız dualarımızı birleştirerek Rabbimize niyazda bulunduğumuz mübarek bir ay olduğunu vurgulayan BÜYÜKGÖZ; “Bu Ramazan bunların hiçbirini yapamadığımız için buruk geçse de Gebze Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan bize ulaşan her talebe imkanlarımız doğrultusunda cevap verdik. Büyükşehir Belediyemizle beraber 22 bin ihtiyaç sahibi ailemize Ramazan kolilerini ulaştırdık.” dedi.

 

KADİR GECESİ’NDE DUALARDAYIZ

Kadir Gecesi’nde de vatandaşlarla uyulması gereken kurallara riayet ederek mümkün olan en fazla kapıyı çaldıklarını ifade eden BÜYÜKGÖZ; “Hemşehrilerimizle mesafeli ama samimi sohbetler yaptık. Dua ettik, dua aldık. Belediyemizin ikramı olan kandil simitlerimizi Kadir Gecesi’nde kendilerine ikram ettik. Yaklaşan bayramda çocuklarımız için bir parça neşe olması ümidiyle bayram şekerlerimizi de ulaştırmayı ihmal etmedik.” dedi. 

Kurallara uyarak pandemi sürecinin el birliğiyle atlatılacağını vurgulayan BÜYÜKGÖZ,

“Bu vesileyle Ramazan’ın, Kadir Gecesi’nin ve bayramın bir kez daha hayırlı, mübarek olmasını diliyorum. Rabbim sağlıkla nice Ramazan’larda beraber olmayı bizlere nasip etsin, inşallah.” ifadelerini kullandı. 

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER