Çiftçi, “ Eğitim her zaman önceliğimiz”

Çiftçi, “ Eğitim her zaman önceliğimiz”

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

 

 “Eğitim önceliğimiz, çocuklarımız geleceğimiz” anlayışıyla, belediye olarak eğitime her zaman önem ve öncelik verdiklerini ifade eden Başkan Çiftçi, “Bilgi Evleri, çocuk kulüpleri ve gençlik merkezinde tecrübeli eğitimcilerimizle yeni eğitim ve öğretim dönemine hazırız.” dedi.

Milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesine ve milletine faydalı nesillerin yetişmesi için tüm imkânlarını seferber ettiklerini ifade eden Başkan Çiftçi, göreve geldikleri günden bugüne eğitimle ilgili yaptıkları hizmetlere değindi.

Tam ve yarım gün olarak çocuk kulüplerinde bugüne kadar 4 bin 500 öğrenciye okul öncesi eğitimi verdiklerini belirten Çiftçi, “Bilgi Evlerimizde 21.750 çocuğumuzu bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırladık. 

Ders desteği, LGS hazırlık programları ve rehberlik çalışmalarımız neticesinde yüzlerce öğrencimizi bölgemizdeki çeşitli liselere yerleştirdik.

 Gençlik Merkezimizde 3.500 gencimizi geleceğe hazırladık, 500 öğrencimizi ülkemizin öncü yükseköğretim kurumlarına yerleştirdik.

Meslek ve sanat edindirme kurslarımızda 25 bin kursiyerimize eğitim verdik, velilerimizin gelişimine katkı sağladık. ”dedi 

Çayırova’nın nüfus artış hızına göre yeni okul alanları belirlediklerini ifade eden Başkan Çiftçi,”  2 Akse, 1  Atatürk, 1 Çayırova Mahallesinde olmak üzere toplamda 4 adet yeni okul arazisi ürettik. Yeni okul yerleri için çalışmalarımız devam ediyor ”şeklinde konuştu.

Eğitime olan desteklerinin kesintisiz ve tüm hızıyla devam edeceğini kaydeden Başkan Çiftçi,” 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının tüm öğrenci, öğretmen, okul idarecileri ve velilere hayırlı olsun” temennisinde bulundu. 

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10

banner12