Başkan Büyükgöz’den Gebze’ye;    Sessiz Devrim Niteliğinde Hizmetler 

Başkan Büyükgöz’den Gebze’ye;      Sessiz Devrim Niteliğinde Hizmetler 

“Gönüller yapmaya geliyoruz. Haydi Bismillah” diyerek makam ve gönül kapılarını ardına kadar Gebzelilere açan Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz bugüne kadarki 24 aylık hizmet süresince; ‘dev gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım’ düsturuyla ilçenin geleceğini ilgilendiren önemli hizmetlere ve projelere imzasını attı.   

 

Başkan Büyükgöz, “24 aylık görev süremizde Gebze’nin geleceğine katkı sağlayacak, bir manada da sessiz devrim niteliğindeki; yatırım, proje ve çalışmalara imzamızı attık hamdolsun” dedi

Yerel seçimlerde Gebzelilerin teveccühüyle görevini devralan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Üstat Necip Fazıl’ın, ‘Dev gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım’ vecizinde belirttiği gibi, biz de kalıcı ve dev eserler için, ekibimizle birlikte karıncalar gibi durup dinlenmeden çalışmalarımıza başladık. Geride bıraktığımız 24 aylık görev süremizde Gebze’nin geleceğine katkı sağlayacak, bir manada da sessiz devrim niteliğindeki; yatırım, proje ve çalışmalara imzamızı attık hamdolsun” dedi. 

İLK İŞ MARMARA NAKLİYECİLER GARAJI 

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz göreve gelir gelmez ilk iş olarak; Marmara Nakliyeciler Terminali ve TIR Parkı işletmesinin, hukuk mücadelesinin tamamlanmasıyla mülkiyet sahibi Gebze Belediyesi’ne devredilmesini sağladı. Devrin ardından hızla modernize edilen yeni park alanlarının kazandırıldığı Nakliyeciler Garajı sayesinde hizmetlerde kullanılmak üzere milyonlarca liralık özkaynak sağlanmış oldu. 

TEVAZU-SAMİMİYET VE GAYRETLE 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği istikamette; tevazu, samimiyet ve gayretle, ‘Gönül Belediyeciliği’ ilkelerine bağlı kalarak, ilçemizi kalkındıracak çalışma ve hizmetlere imzamızı atıyoruz” sözleriyle dile getirdiği Gönül Belediyeciliği çalışmaları kapsamında Halk Buluşması ve Mahalle Meclislerini başlatan Başkan Büyükgöz, “Söz verdiğimiz gibi kentimizi; makamların ve hizmetlerin gerçek sahipleri değerli Gebzeli hemşerilerimizle birlikte yöneteceğiz” dedi. 

GEBZE’DE TAPU SORUNU TARİH OLUYOR!

Temel belediyecilik çalışmalarının aksamadan artan hizmet kalitesiyle devam etmesi için icracı müdürlüklerin faaliyetlerini yakından takip eden Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz vatandaşların talepleri ve istekleri doğrultusunda mahallelerde başlattığı imar uygulamalarında, tapu sorununu adım adım ortadan kaldırıyor. İmar uygulama çalışmalarının Gebze’nin kırsal ve diğer mahallelerinde de devam ettiğini ifade eden Başkan Büyükgöz, “Hedef olarak, Gebze’nin mahallelerinde 2021’in sonuna kalmadan, imarla ilgili tapuyla ilgili sorunu tartışılır olmaktan çıkaracağız inşallah” diyerek müjdeyi Gebzeli hemşerileriyle paylaştı. 

ESKİ ADLİYEYE YENİ GENÇLİK MERKEZİ 

Merkezi konumuyla Gebze’nin önemli yapılarından olan eski adliye binasının Gebze Belediyesi’ne devredilmesini sağlayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, başta GESMEK kurs merkezi ve diğer hizmet müdürlüklerinin tek çatı altında toplanacağı yeni bir gençlik merkezine dönüştürmek üzere kolları sıvadı. 

MERKEZ OTOPARKI BELEDİYEYE 

Çalışmaların hızla devam ettiği eski adliye binasının yakınında bulunan ve yıllardan beri işletmeciyle ihtilaflı olunan merkez otoparkının da mülk sahibi belediyeye kazandırılmasını sağlayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, ilçeye değer katacak projeler için de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

HÜNKAR ÇAYIRI’NA PANORAMİK MÜZE 

Fatih Sultan Mehmet’in çıktığı son seferinde otağ kurduğu ve vefat ettiği yer olan Tarihi Hünkâr Çayırı, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün Başkent’te başlattığı girişimler neticesinde Gebze Belediyesi’ne devredilmişti. Büyükşehir Belediyesi'yle iş birliği içerisinde çalışmalar yapacaklarını dile getiren Büyükgöz, “Fatih Sultan Mehmet burada vefat etmiş, bunu asla ve asla sıradan bir proje anlayışıyla ele almayacağız. Burada tarihi ve bilimsel verilere, özgün proje anlayışına dayanılarak hem tarihi yansıtan hem de dijital dünyanın en ileri boyuttaki unsurlarının kullanıldığı bir müze anlayışı burada gerçekleştirilecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

ÖDÜLLÜ ÇEVRECİ BELEDİYE GEBZE 

Sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre çalışmalarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin ‘Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz’ ödülünü Gebze’ye kazandıran Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz; Pazar atıklarından organik gübre üretilen Kompost Üretim Tesisi’nin yanı sıra katı atıkların bertaraf edilerek enerjiye dönüştürüldüğü İri Hacimli Atıklar Kırma Tesisi’nin de kuruluşunu gerçekleştirdi. 

GEBZE’YE MİLLET BAHÇESİ GELİYOR 

Çevre ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın elinden alan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz eski askeri kışla bölgesinde; millet meydanı, cami ve külliye, millet kıraathanesi, otopark, futbol sahası, orman ve spor kafeleri, doğal gölet, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi çeşitli donatıların yer alacağı Gebze Millet Bahçesi’nin kurulacağı müjdesini de Gebzeli hemşerileriyle paylaştı. 

DAHA MODERN BİR GEBZE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ 

2 yıllık süre zarfında kalıcı ve Gebze’yi geleceğe taşıyacak işlere imza atmanın kıvancını Gebzeli hemşerileriyle paylaştıklarını dile getiren Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “2023 Büyük Türkiye idealine yaraşır ve yakışır, daha modern bir kent kimliğine kavuşmuş bir Gebze için, çalışmalarımız ve hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecek. Bu azim ve kararlılıkla, siz değerli Gebzeli hemşerilerimi en kalbi duygularımla muhabbetle selamlarım” ifadelerini kullandı. 

Erkan Değirmenci


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner10