Kamyon Garajı esnafları Kaymakamlıkta!

Gebze Belediyesi ve Gebze Uluslararası Marmara Nakliyeciler Terminali arasında yıllardır süren hukuk sürecinde sona gelindi. Davanın son oturumunda tahliye kararının çıkmasının ardından terminaldeki esnaflar Kaymakamlığa giderek, tahliye sürecinin hızlandırılmasını talep etti.

Kamyon Garajı esnafları Kaymakamlıkta!

Yıllardır süren Gebze Uluslararası Marmara Nakliyeciler Terminali davasında karar bugün çıktı. Bugün görülen davada tahliye kararının çıkmasının ardından Gebze Belediyesi yönetiminin karar belgesi ile Gebze Kaymakamlığı’na giderek, tahliye edilme sürecini başlatması bekleniyor.

KAMYON GARAJINDA RANT

Gebze Uluslararası Marmara Nakliyeciler Terminali esnafları da çıkan kararın ardından Gebze Kaymakamlığı önünde toplanarak, tahliye sürecinin hızlandırılmasını talep etti. Konuya ilişkin açıklama yapan Gebze Nakliyeciler Derneği (GENAKDER) Başkan Yardımcısı Niyazi Kıyak, “Biz iki defa örgütlendik. Terminal işletmecisi bu örgütlenmeye engel oldu. En son 2019 yılının Şubat ayında 11 esnaf bir araya gelerek dernek kurmaya karar verdik. Bizim derneği kurmaktaki amacımız kamunun malı kamu yararına kullansın. Terminal işletmecisi esnaf ile yapılan ilk sözleşme dışında daha ağır oranlarda zam yaparak ezme noktasına getirdi. Rant oluşturdu.” dedi.

GARAJI BELEDİYENİN ÇALIŞTIRMASINI İSTİYORUZ

Kıyak sözlerine şöyle devam etti; “Yaklaşık 200 esnafımız küçük odalarda, yüksek kira vererek, sağlıksız şartlarda işini yapmaya çalışıyor. Biz koşulların iyileştirilmesini, kiranın makul seviyeye çekilmesini, Kamyon Garajı’nı belediyenin çalıştırmasını istiyoruz. Terminalin kişiye kiralanmasını istemiyoruz. Belediyemizin yanında olacağız ve destek vereceğiz. Belediye garajı çalıştırırsa bizimde çalışma şartlarımızın iyi olacağına inanıyoruz. Mahkemenin verdiği karar bizi çok mutlu etti. İnşallah Kaymakamımızda bugün tahliye işlemlerini başlatır.”

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 12:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET GÖRGÜLÜ
MEHMET GÖRGÜLÜ - 1 hafta Önce

Merhabalar garajı belediyenin çalıştırmasını destekliyorum.
Belediye çalıştırır ise,kanunlara uygun yetki belgeleri olan,eğitimli,düzgün esnafları seçerse kalite ve düzen gelir.
Merdiven altı tabiriyle tanımladığımız,bir masa bir telefonla iş yapan,bırakın belgeyi falan vergi kaydı bile olmayan bir sürü ayakçıyıda temizler belki.

SIRADAKİ HABER