GTÜ’de hazırlanarak Kocaeli’yi temsil ettiler

Lise öğrencileri GTÜ Danışmanlığında ve GTÜ laboratuvar olanakları ile hazırlanarak Kocaali’yi uluslararası yarışmada temsil ettiler.

GTÜ’de hazırlanarak Kocaeli’yi temsil ettiler

28. Uluslararası Dr. İbrahim Arıkan MEF Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması yapıldı. Yarışmaya danışmanlığını GTÜ Nanoteknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şölen Kınayyiğit’in yaptığı Özel ENKA ve Fen Teknoloji Lisesi öğrencileri Çağan Güler ve M. Ataberk Yıldırım ile Kimya Öğretmenleri Asuman Tan'ın araştırma projeleri bu uluslarası proje yarışması ve sergisine Kocaeli Bölgesi’nden tek proje olarak seçildi ve MEF Üniversitesi’nde 7-9 Mayıs tarihlerinde sergilendi.

“Eğir kökü, Muz kabuğu ve ökse otu özütleri ile gümüş nanopartikül sentezlenmesi ve yiyeceklerin raf ömrünün uzatılması etkisinin araştırılması” proje başlığındaki çalışma 15 ülke toplamda 90 proje (Fizik, kimya ve Biyoloji alanlarında) ile birlikte sergilendi. Gebze Teknik Üniversitesi olarak desteklenen projede ENKA öğrencileri dönem boyu GTÜ Nanokataliz ve Temiz Enerji Teknolojileri Laboratuvarı’nda çalıştılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER