Gebze’de köfteciye dev fuhuş operasyonu!

Gebze’de köfteci dükkanına yapılan fuhuş operasyonu ile yabancı uyruklu kadınları pazarlayan çete çökertildi. Operasyonda 25 kişi gözaltına alındı.

Gebze’de köfteciye dev fuhuş operasyonu!

Alınan bilgiye göre Gebze’de bulunan bir köfteci dükkanında fuhuş yapıldığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği çalışma başlattı. Yaklaşık 2 buçuk ay boyunca süren teknik ve fiziki takibin ardından iş yerini A.A. (45) isimli bir kadının işlettiği, fuhuş yaptırılan kadınların ise bu dükkanda garson olarak çalıştırılarak fuhuş amacıyla gelen müşterilere pazarlandığı tespit edildi. Polis ekipleri, tespit ettikleri çete üyelerinin Gebze, Darıca ve Çayırova ilçeleri ile Trabzon'un Sürmene ilçesindeki evlerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında fuhuş yapan 7’si yabancı 1’i Türk 8 hayat kadınının da bulunduğu 25 kişi gözaltına alınırken, evlerde yapılan aramalarda çok sayıda cep telefonu, bilgisayar ve fuhuştan kazanıldığı tahmin edilen yüksek miktarda nakit para ele geçirildi. Operasyondan 3 gün önce ise rahatsızlanan çete lideri A.A., işlettiği köfte dükkanında kalp krizi geçirerek kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

KÖFTECİ DÜKKANINDA KADINLARI PAZARLADILAR

Gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelilerden hayat kadınlarının çete üyelerince pasaportlarına el konularak şiddet gördükleri ve fuhşa zorlandıkları belirlendi. 4 Özbekistan, 2 Kırgızistan ve 1 Türkmenistan uyruklu kadın Geri Gönderme Merkezi'ne sevk edilerek sınır dışı edilirken, Türk olduğu öğrenilen 1 kadın ise ifadesinin alınmasının ardından Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla serbest bırakıldı. Fuhuşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek, yasa dışı insan ticareti ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından haklarında işlem yapılan 17 kişi ise emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Gebze Adliyesine sevk edildi. Gözaltına alınan 4 yabancı uyruklu kadın ise sınır dışı edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER