Büyükgöz "Pazartesi günü duruşmamız var"

Gebze Belediye Meclisi, Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirmek üzere bugün Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz başkanlığında toplandı. Meclis toplantısında 16 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.

Büyükgöz "Pazartesi günü duruşmamız var"

Gebze Belediye Meclisi Temmuz ayı Meclis toplantısını gerçekleştirmek üzere bugün 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda bulunan belediye meclis salonunda toplandı. İsim ve yoklamanın yapılmasından sonra bir önceki meclis toplantısı birleşimine ait karar özetlerinin okunup onaylanmasının ardından CHP gurubundan gelen Kamyon Garajı ile ilgili önergeye ilişkin açıklama yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Kamyon Garajı konusunda hukuk takibi söz konusudur. Şuana kadar 2, 3 defa tahliye süreci gelişmiş olmasına rağmen yürütmeyi durdurma kararlarıyla bu işlem sonlanmadı. Pazartesi duruşma günü var, bir aksilik gelişmediği takdirde yürütmeyi durdurma kalkmış olacak daha sonra ise tahliye işlemleri gerçekleşmiş olacak. Tahliye işlemi gerçekleştirdikten sonra alacak, verecek yada geriye doğru problemleri çözmek adına işlemleri başlatacağız. Şuanda dosya son derece açık niteliklidir. Hukuk süreci bittikten sonra sonucu beraber önümüzdeki ay paylaşmış oluruz.” dedi.

Büyükgöz’den sonra söz alan CHP’li Meclis üyesi Saide Arslan Çalışkan ise, “Bu konu basında çok fazla yer aldı. Birtakım bilgiler yer alıyor fakat ne kadar doğru olduğunu bilemiyoruz. Bu konu ile ilgili yazılı olarak bilgilendirme talebimize bir dönüş olmadı. Bir hukuki süreç varsa bu sürecin sağlıklı yürütülmesi adına bu sürecin paylaşılmasını istemiyorsanız biz grup olarak önergeyi geri çekeriz, fakat sizden ricamız sürecin yazı işleri müdürlüğünce bilgi yapılmasıdır.” şeklinde konuştu. Bunun üzerine CHP gurubu tarafından Kamyon Garajına ilişkin verilen önerge geri çekildi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Ardından gündemin birinci maddesi olan Yapı Kayıt Belgesi alan 28 adet parselin satışına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyon Raporu, komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 2. maddesi olan Tavşanlı Mahallesi’nde 266, 267 ve 268 adalarla plan tadilatına ilişkin İmar Komisyon Raporu, ‘yapılaşmasını tamamlamış meskûn nitelikli olduğu için cümlesi eklenerek, oy birliğiyle kabul edildi. Meclise sunulan 3. ve 4. madde de oy birliğiyle kabul edildi.  Gündemin 5. Maddesinde yer alan, diğer kurum ve kuruluşların taleplerinin karşılanmasına ilişkin Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifinin meclise sunulması üzerine CHP gurubu diğer kelimesinin kaldırılarak, kurumların tanınmasını ve giderlerin sınırlarının belirtilmesini talep etti. Bunun üzerine Başkan yetkisinin 20 bin, Encümen kararını 100 bine, Meclis kararının ise 100 binin üzerinde olacak şekilde rakamlar düzenlendikten sonra, oy birliğiyle kabul edildi.

BÜYÜKGÖZ: “MÜDÜRLÜK SAYISINI DÜŞÜRECEĞİZ”

AK Parti gurubu, 6. maddenin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan direk geçmesini talep etmesi üzerine madde oy birliğiyle kabul edildi ve yılsonuna kadar Gebze Otobüs Terminali giriş-çıkış ücret tarifesi 15 TL olarak belirlendi. 7. madde ve 8. madde oy birliğiyle kabul edildi. 9. madde olan Belediyenin idari kadrolarının yeniden belirlenmesi, oy birliğiyle kabul edildi. 9. maddeye ilişkin açıklama Büyükgöz, “Yeni motivasyon birliği ve verimliliği arttırmak için müdürlük sayısını düşüreceğiz. Bazı birimleri birleştireceğiz, bazı birimleri ise kağıt üstünde kapatmış olacağız. Yeni dönemde müdürlük sayısının bütçe disiplini açısından ve verimliliğin arttırılması açısından düşüreceğiz. Yolumuza daha derli toplu yürümenin gayreti içinde olacağız. Hukuken ünvanını üzerinde bulunduran arkadaşlarda ya aynı görevinde devam edecek ya da eş değer müdürlüklerde görev yapacak.” açıklamasını yaptı. 10. Madde oy birliğiyle kabul. 11., 12., 13., 14., 15. ve 16. maddenin ise İmar Komisyon Raporuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısın 2 Ağustos Cuma günü saat 16.00’da olması kararlaştırıldı.  Haber: İrem Ezgi Yamen

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 10:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Cansız
Ahmet Cansız - 2 hafta Önce

Belediyenin kendi hukuk birimine kalırsa o iş zor kazanırsınız o mahkemeleri. Hepsi olaydan bı haber. Bu arada imarda değişen birşey yok, eskiyi arar oldu millet! En iyisi İmar i da kapatın bitsin!!

SIRADAKİ HABER