25 milyonluk dev yatırımda sorunlar bitmiyor

Gebze Belediyesi tarafından Eskihisarda hayata geçirilen Macera ve Aksiyon Parkının yolu yarım bırakıldı. Vatandaşlar ise yetkililerden bozuk yolların biran önce yapılmasını talep ediyor.

25 milyonluk dev yatırımda sorunlar bitmiyor

Gebze Belediyesi tarafından Eskihisar’ı cazibe merkezi haline getirme amacıyla yapılan, Macera ve Aksiyon Parkı Projesi, hizmete açıldığı günden bu yana sorunlar bitmiyor. Fakat 25 Milyon TL maliyetle yaklaşık 103 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Macera ve Aksiyon Parkı’na giden yollar bakımsız ve çamur içinde. Büyük çukurların oluştuğu yolda, yağmurun ardından su birikintileri oluşuyor. Yolda ilerleyen araçlar ve yayalar çamura dönen yol nedeniyle zor anlar yaşıyor. Vatandaşlar, yetkililerden bozuk yolların biran önce yapılmasını talep ediyor.

Halktan beklenen ilgiyi görmeyen ve 25 bin TL aylıkla işletmesi kiraya verilen Macera ve Aksiyon Parkının iş bitimi hemen seçim öncesi yapılıp müteahhidin tüm alacakları ödenmişti. Şimdi yapılacak olan yol ve diğer eksiklikleri çalıştıran kiracımı, belediyemi yoksa inşaatı yapan müteahhitmi ödeyecek belli değil.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in en prestijli projelerinden biri olan Macera ve Aksiyon Parkı’na giden yolların neden hala yapılmadığı ise merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER