Dış Kapının Mandalı


Son yıllarda, yazımın başlığı olarakda seçtiğim ' Dış kapının mandalı ' pozisyonundan nedense hiç geri durmuyoruz. Yani bu durum bizlerin gerçekten istediği bir durum mu bilemiyorum ama normalde Gebze dediğiniz zaman bir çok alanda hayatı susturan bir pozisyon ve ağırlık oluşturmamıza rağmen, Gebze hiç bir zaman istediği ve hakettiği değeri görmemiştir. 
Bu çıkarımları dönem dönem dile getirenler olmuştur belki ama biz söylemekten ve dile getirmekten vazgemeyeceğiz. 
Yakın zamanda AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı için bir yarış yapıldı. İl Başkanlığı için geçen isimler arasında Gebze ve Bölgemizin yetiştirdiği siyasetçilerde  vardı ama edindiğimiz sağlam kulislerde İl Başkanlığının Gebze ve Bölgesinden bir siyasetçiye  verilmek  istenmediği yönündeydi.

Yani söylemek istediğim bunu söyleyenler bu durumdan rahatsız olmayan insanlardı. 
Gelgelelim, AK Parti Kocaeli İl yönetimine. 500 bin seçmen ile ( Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ) bu dört ilçe Kocaeli'yi sırtında taşıyor.

Kullanılan 1 milyon oyun yarısı Batı Yakası diye sınıflandırdığımız bu 4 ilçeden ama ne yazık ki biz siyasetin sadece bize gösterilen  bölümünde varız. 
Batı yakası olarak 500 bin seçmeni temsilen İl Yönetimine 11 kişi gönderdik. Bu 11 kişiden sadece bir kişiyi icraya girebildi. Kıytırıktan teyyare bir Başkan Yardımcılığı yani. Niye bu duruma kimse ses çıkarmıyor, çıkaramıyor bilemiyorum. 
Ama ARTIK YETER! 

Bir yandan;
- Vekillik seçimleri olur bölgemizi temsil için çıkan adaylar listelerde hep sonlarda yer alırlar.      
 - AK Kadrolar belirlenirken hep merkez lobinin istediği gibi şekillenir listeler. 
 

Diğer taraftan;
- Gebze Seçmen ve nufüs bakımından Kocaeli'nin en büyük ilçesi.
- Batı Yakası olarak ( Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ) Kocaeli'nin kalkınması için en çok katkıyı biz veriyoruz.
- Sanayi dediğiniz zaman sadece Kocaeli'nin değil, Türkiyenin kalbi ( Gebze, Çayırova ve Dilovası ) burada atıyor.

Diyeceğim odur ki; 
Zaten çok etkili bir siyaset sahneniz yok. Yaptıklarınızlada başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Vicdan sahibi insanlarsanız, hizmet ettiğiniz yerlerin değerleri için çaba sarfedin, kendiniz yada kişiler için değil! Yada , böyle zamanların etkisiz elemanları İlçe Başkanları  bu başarısızlıkların ardından kendileri değiştirilmeden erdem gösterip istifa etmeliler.

YORUM EKLE