Darıca’da sünnet kayıtları devam ediyor

Darıca Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sünnet Şöleni için kayıtlar devam ediyor. Kayıtlar Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde devam ederken, 5 yaş ve üzeri çocuklar için kayıt yaptırılabiliyor.

Darıca’da sünnet kayıtları devam ediyor

Yetkililer kayıtların yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade ederken, 600 kişilik kontenjanın tamamlanmasının ardından kayıtların sona ereceğini ifade ederek, kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlardan acele etmelerini istedi.

Kayıtların tamamlanmasının ardından sünnet kıyafetlerinin dağıtılacağı ve tüm masrafların Darıca Belediyesi tarafından karşılanacağı sünnet şöleni için kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların muhtarlıklardan alınacak fakirlik ilmuhaberi ve çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Darıca Belediyesi’ne başvurmaları gerekiyor. Sünnet kayıtlarıyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar 0262 745 38 82- 1981 dahili hattan ayrıntılı bilgi alabilirler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ SİPAHİ
ALİ SİPAHİ - 3 hafta Önce

Sünnet Organizasyonu için başvuruda bulunduk.
Özel Konak Hastahanesine yönlendirme yapıldı. Bugün 3. kez oraya gittik sadece genel anestezi ile yaptıkları için ,
sedye üzerinde hazırladığımız çocuğu ateşi yarım derece yüksek diye kabul etmediler.
Bütün hevesimiz kırıldı. Tekrar giydirip eve geri döndük.
Bu işin 3 .kez işten izin alışım. 1 gün kan tahlili diğer gün sonuç ve gün verme bugün de gidiyoruz olamıyor deniyor hem de çocuk soyunup hazırlanmış sedye üzerindeyken.
Tamam hayır işi yapılıyor ama bu kadar özensizlik olmaz git başvuruda dakikalarca sıra bekle sonra anestezi doktoru için sıra bekle sonra çocuğu hazırla toplu halde diğer çocuklarla sırasının gelmesini bekle sonra yapamıyoruz efendim.
4 yıl önce büyük oğlu yine size başvurdum , Merkez hastahanesine  yönlendirdiniz , bi gün işten izin aldım gittim randevu ile gittik hiç beklemedik lokal anestezi ile 10 dk. da sünnet oldu , çok memnun kaldık.
Bir de şikayet için arıyorum sorumlu biri ile görüşüyorum sorumlu kişinin hastahanede sadece genel anestezi ile sünnet yapıldığından haberi yok. Size nasıl isteyeceğinizi sormadılar diyor. 
Anlaşmalı iki hastahane varmış diğeri evime yürüme mesafesinde ona niye vermediniz diyorum ayırım yapamadık diyor.Yani belediye ne kadar başarılı ise hastahane de o kadar başarılı...

SIRADAKİ HABER