Karahan: “Pazar üzerinden parti eleştirisi yapılmıştır”

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, Çayırova’da gündem olan Pazar yerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Karahan: “Pazar üzerinden parti eleştirisi yapılmıştır”

Çayırova Belediyesi tarafından meclis kararıyla yeni bir pazar açılmasına karar verilmesinin ardından CHP İlçe Başkanı Çetin Hartamacı’nın bu kararı eleştirmesi üzerine AK Parti Çayorova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, açıklama yaptı.

PAZARIN AÇILMASINA SİYASETEN KARŞI DURULMUŞ

AK Parti Çayorova İlçe Başkanı Ekrem Karahan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Çayırova Belediyesi, 1 Temmuz 2019 tarihli Meclis Kararıyla yeni bir pazar açılmasına karar vermişti. Yeni bir pazar açılması kararı halkın yoğun talebi üzerine alınmıştı. Ancak, belediyece alınan bu karar Çayırova halkını sevindirirken, CHP’li belediye meclis üyeleri, halktan gelen talepleri görmezden gelip, yeni bir pazar açılmasına karşı çıkmış, Çayırova CHP İlçe Başkanı sayın Çetin Hartamacı yerel bir gazetede konuya ilişkin açıklama yapmıştır. O açıklamada özetle, Pazar yerinin ciddi bir ihtiyaç olduğu söylenmesine rağmen pazarın açılmasına siyaseten karşı durulmuş, pazar ihtiyacının karşılanması için tanzim satış mağazası önerilmiştir ve aslında sokak pazarı konusu üzerinden aslında AK Parti eleştirisi yapılmıştır.

TEZATA DÜŞMÜŞTÜR

Çayırova Belediye Başkanımız sayın Bünyamin Çiftçi, halkımızın oldukça büyük bir kesiminin desteği ve yüksek oy oranıyla seçilmiş bir belediye başkanıdır. Gerek seçim çalışmaları sırasında gerekse seçimlerden sonraki zamanda, Çayırova’da yeni bir Pazar açılmasına yönelik halktan yoğun talep gelmiş, belediye yönetimi ise halkın bu taleplerini dikkate alıp, kapalı bir Pazar alanı oluşturuluncaya kadar sokak pazarı kurulmasına karar vermiştir. Şimdi kalkıp sokak pazarı kurulması kararını eleştirmek, hatta bu eleştiriyi yaparken bunun ülkeyi geriye götüreceğini söylemek, halkın fikirlerini ciddiye almamaktan başka bir şey değildir. Daha kısa süre önce patates soğan fiyatlarının yüksek olmasını şikayet eden bir anlayış, bu gün yeni bir Pazar kurulmasına karşı çıkarken, nasıl bir tezata düştüğünü dahi görememektedir.  

SİYASET TOPLUM YARARINA YAPILMALIDIR

Siyaset yapmak herkesin hakkıdır. Ancak siyaset, sırf siyaset olsun diye değil, toplum yararına yapılmalıdır. Halktan gelen talepleri dikkate almadan yapılan siyaset, halka rağmen yapılmış siyasettir. Halkın taleplerini ciddiye almak, halkın iradesine uygun davranmak ise AK Partimizin en temel siyaset anlayışıdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER