Bir çift çıplak ayaktır özgürlük !

Kağıtla kalemle dostluğum çocukluk yıllarıma dayanır, zira her günüme bir sayfa ayırırdım günlüğümden. Yazardım soluksuz heyecanlarımı, ümitlerimi, hayal kırıklıklarımı.. Kimseye anlatamadıklarımı anlatırdım kağıda, kalemle. Büyümeyi pek de sevmediğimi kendime de çevreme de yüksek sesle itiraf ettiğim şu günlerde; yıllar yıllar sonra yeniden sarıldım bu eski dostlarıma çok kıymetli eski bir dostumun vesilesiyle. Varolsun.

Eskisi gibi değil tabi hiçbirşey. Kağıdın yerini alan bilgisayar ekranı, kalemin yerini alan ise klavye olmuş. Olmuş ama yazdıklarımı sizlerle paylaşmama da vesile olmuş bu durum. Tek iyi tarafı da bu zannımca. 

Bundan sonrası ne mi olaak ?

Buyrunuz; Aslı'nın yol şarkılarını dinleyeceksiniz. 

İşletme yüksek lisanslı bir ekonomistim. Aynı zamanda pilates eğitmeniyim. Yola yeni çıkmış bebek bir reklam şirketim var. Anlayacağınız, hayat karmaşasının tam da ortasında, soluksuz koşup fazlaca yorulan sizlerden biriyim. Yorgunum evet. Hepiniz gibi. Peki nasıl geçer bu yorgunluk ? Ya da geçer mi ? Ya da azaltılabilir mi ? Ya da nasıl başa çıkılabilir ? Nasıl yönetilir ?

Tüm bu sorular benim de beynimde ciddi bir hacim kaplıyor aynı dertten müzdarip herkes gibi, hepiniz gibi. Uzun yıllar önce, kendimi en iyi hissettiğim şeyin ne olduğunu keşfettiğimde duyduğum heyecan hala dün gibi sıcak. Şarkı söylemeliyim ve seyahat etmeliyim. Ve ben yıllardır şarkı söyler seyahat ederim.

Bu saydıklarımın ikisi de mesleğim değil. Hobim. Bundandır belki her ikisinde de kendimi özgür ve mutlu hissetmem.

Şimdi soruyorum size.

Sİz hiç bilmediğiniz yolları yüksek sesle şarkı söyleyerek katettiniz mi ? Özgürlük mü ? İşte tam da bu.

Yola çıkmak özgürlüğe giden ilk adım. Kendiniz gibi olabildiğiniz, bilmediğiniz sokaklarda kaybolduğunuz, farklı dilden, farklı dinden yeni dostlar edindiğiniz her yeni yol, yeni bir çift gözle geri dönmenizi sağlar. O yeni bir çift göz ise, bir öncekinden daha cesur, daha sağduyulu, daha kuvvetli bakışlar vaadeder yola çıkabilen herkese.

Bu vesile ile bugüne kadar 5 kıtada 40'a yakın ülke, sayamayacağım kadar yeni şehir, köy, kasaba görme şansım oldu. Her birini tek tek anlatacağım. Bir taraftan anlatırken diğer taraftan hala yollarda şarkılar söylüyor olacağım.

Yollardan sevgiler,

Aslı'nın yolları

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk Bayramoğlu
Cenk Bayramoğlu - 4 ay Önce

Okumak için sabırsızlanıyorum. İnstagramda fotoğraf altına yazdığın kısa yazılar bile kalbe dokunuyor.