Ben Her Daim Tarafım

Kıymetli Okurlar;

Yerel seçimlerin üzerinden bir aydan fazla zaman geçmiş olan ülkemizin gündemi İstanbul'da seçimlerinin tekrarının talep edilmesi nedeniyle bir süre daha bu gündemle hemhal oldu ve YSK'dan karar çıkana kadar da bir türlü değişmeyecek gibi gözüküyor. Bu süreç bir kenarda nihayete ermeyi bekleyedursun ülkemizde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan bazı olaylar üzerine konuşma gereği duydum. Ülkesini seven herkes gibi ben de refah seviyesi yüksek, mutlu insanların yaşadığı, saçma sapan hususların konuşulmadığı bir Türkiye istiyorum da "Konuşsam çaresi yok, sussam gönül razı değil". Herkes olaylara kendi tarafından bakıyor fakat aslında bakmamız gereken bir taraf var. O tarafı da yazımın sonunca ortaya koyacağım. Bu doğrultu da maddeler halinde fakat çok kısa cümlelerle gündeme dair fikrimi beyan edeyim de tarafımı ortaya koyayım diye düşünüyorum.

Gelelim gündem olmuş, tartışılmış mevzulara ve bu mevzulara bakışımıza!...

1- Yerel Seçimler : Al birini vur ötekine!... Halefin selefine atıp tutması, kendince hesaplaşması. O adam gidenin adamıydı, bu adam benim adamım deyip kadro değiştirme yarışı.

2- Ülkemizdeki Minik Depremler ve Endonezyadaki Büyük Deprem : Ürkütücü ve 17 Ağustos 1999'da yaşadığımız depremi hatırlattığı için sinir bozucu. Parsel parsel, rantsal rantsal değil de adam gibi kentsel kentsel dönüşüm yapmamız için hatırlatıcı.

3- Spor : Avrupa Şampiyonası'ndaki başarılarından ötürü Milli Güreşçilerimizi tebrik ediyorum. B.B.Erzurumspor inşallah küme düşmez, Beşiktaş sürpriz yapıp ipi göğüsleyebilir. İkisi de bana uyar, onlara da yakışır.

4- Notre Dame Katedrali : Bir Dünya mirasının yok olması açısından üzücü fakat sürekli canlı yayınlarla haber yapılması açısından uzunca gündem meşguliyeti.

5- Srilanka Saldırıları : Yaşamını yitiren masum tüm insanlar için üzgünüz fakat olay Yeni Zelanda'da yaşanan camii saldırılarının yankısını hafifletmek ve daha büyük yankı oluşturmak için yapılmış bir operasyon.

6- S-400 ve F-35 Tartışması : S-400 nedir ki S-4000 bile alırız, kimseden izin alacak değiliz!... F-35'lere o kadar yatırım yaptık ama ya vermezseler diye bu gazla kendi jetimizi üretiyoruz. Çok yakında semalarda!...

7- Şehit Haberleri : İnsan doğar beşikte, mezarda yatmak için; kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için. Acımız büyük, öfkemiz dinmez fakat gücümüz de büyük ve bir ölür bin diriliriz ruhu her daim hakim.

8- Kılıçdaroğlu'nun Yumruklanması : Gereksiz bir eylem ve saçma bir protesto yöntemi. Sonrasında her iki tarafın açıklamaları da vahim. Kılıçdaroğlu'nun boksör amcayla Pekakalıları kıyaslaması açısından komik fakat Pekakalıları terörist olarak görmesi açısından sevindirici.

9- FETÖ Operasyonları : Ne kadar da çok hain FETÖ'cü varmış; bi bitmediniz be FETÖ'cüler, bi bitiremediniz be arkadaş.

10- Çocuk İstismarı Olayları : Her türlü sapkının idamına karşıyım, istismara uğrayan çocuğun onu rüzgardan sakınan annesine, güneşten saklayan babasına teslim etmekten lazım.

Ben her daim tarafım, tarafsız olmaya da niyetim yok. Herkesi de cebinin, makamının, yandaşının değil ülkesinin ve milletinin tarafı olmaya davet ediyorum.

Uzun lafın kısası makbul olan herşeyi destekleyip, yanlış olan herşeyin karşısında dururum. Çapım, gücüm, sözüm yettikçe mücadele ederim.

İslam ile taçlanmış bu kutlu milletin huzurlu, mutlu ve yarınlardan umutlu bir Türkiye'de yaşayabilmesi için mücadele etmeye davet ediyorum.

Türk doğdum, Türk yaşarım, Türk öleceğim!... Günümüz kutlu, yarınlarımız umutla dolu olsun!...

Kalın sağlıcakla!...

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Aydın
İsmail Aydın - 3 hafta Önce

Tebrik ediyorum seni amca oğlu iyiki varsın her zaman yazılarını ve fikirlerini okumaktan mutlu olacağız .

Şevket ykldız
Şevket ykldız - 3 hafta Önce

Kalemine eline sağlık